Nawigacyjne Mistrzostwa Polski w Krośnie (fot. Aeroklub Podkarpacki)

Nawigacyjne Mistrzostwa Polski w Krośnie rozegrane

W dniach 11-16 sierpnia 2015 r. na lotnisku Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie zostały rozegrane 58. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów oraz 44. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów.

W 58. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów wzięło udział 28 zawodników z 13 aeroklubów regionalnych. Piloci startowali na samolotach Cessna 152 i 3Xtrim. Rozegrano dwie konkurencje nawigacyjne i cztery lądowania precyzyjne. Mistrzem Polski został Krzysztof Wieczorek reprezentujący Aeroklub Krakowski, drugie miejsce na podium zdobył Marcin Skalik z Aeroklubu Częstochowskiego, a miejsce trzecie zajął Marcin Chrząszcz z Aeroklubu Wrocławskiego.

W 44. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów wzięło udział 14 zawodników z 8 aeroklubów regionalnych. Rozegrano dwie konkurencje nawigacyjne i cztery lądowania precyzyjne. Tytuł mistrzowski zdobył  Jarosław Sysio z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, drugie miejsce zdobył Marcin Wieczorek z Aeroklubu Krakowskiego, a na trzecim miejscu  uplasowała się Zofia Garwacka z Aeroklubu Warszawskiego.

(fot. Aeroklub Podkarpacki)

Zawody rozgrywane na lotnisku Aeroklubu Podkarpackiego były także kwalifikacją pilotów do Kadry Narodowej na 2016 rok. Przed najlepszymi polskimi pilotami są jeszcze zmagania rajdowe m.in. podczas mistrzostw Polski w Katowicach. Zawody, które odbędą się na początku września, mają być także kwalifikacją do przyszłorocznych mistrzostw świata rozgrywanych w Portugalii.