Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów Leszno 2016 (fot. Aeroklub Leszczyński)

Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów Leszno 2016 rozpoczęte

W dniach 18-28 sierpnia w Lesznie rozgrywane są 44. Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów w klasach Standard i Club B oraz Międzynarodowe Zawody Szybowcowe Leszno Cup w klasach 15 m i 18 m. Do wyścigu o miejsca na podium stanęło niemal 70 pilotów.

W środę (17 sierpnia) przeprowadzono treningi, a wieczorem odbyła się odprawa inauguracyjna.

W czwartek (18 sierpnia) o godzinie 9:00 zawody zostały oficjalne otwarte.

Tego dnia rozegrano też pierwszą konkurencję:

Taks 1 - 44.SMPJ                                                      Task 1 - Leszno Cup

Najlepszy wynik w piwrwszej konkurencji 44 Szybowcowych Mistrzostw Polski Juniorów uzyskali:
• w klasie Standard – Tomasz Hornik z Aeroklubu Nadwiślańskiego, który dystans 213,31 km pokonał na szybowcu LS 8 w czasie 1:30:57, zdobywając 406 punktów,
• w klasie Club B – Kamil Marczuk z Aeroklubu Radomskiego, który dystans 117,16 km pokonał na szybowcu Junior w czasie 1:23:11, zdobywając 355 punktów.

Natomiast w Leszno Cup najepszy wynik pierwszej konkurencji uzyskali:
• w klasie 18 m – Andrzej Śmielkiewicz z Aeroklubu leszczyńskiego, który dystans 314,93 km pokonał na szybowcu ASG 29E w czasie 2:16:06, zdobywając 707 punktów,
• w klasie 15 m – Leszek Staryszak z Aeroklubu Warszawskiego, który dystans 282,69 km pokonał na szybowcu LAK 19T w czasie 2:13:22, zdobywając 689 punktów.

Dziś rozgrywana jest druga konkurencja. Dla pilotów biorących udział w 44.SMPJ organizatorzy przygotowali trasę o długości:
• klasa Standard – 338.69 km
• klasa Club B – 164.94 km

Dla pilotów biorących udział w MZS Leszno Cup organizatorzy przygotowali trasę o długości: