Aeroklub Częstochowski

Balony poleciały w niebo

Kacper Kruczkowski z Łasku zwyciężył w zawodach modeli balonów w kategorii młodzików do 14 lat na lotnisku w Rudnikach, a Piotr Sadowski z Częstochowy wygrał w klasie open. Impreza sportowa przyniosła wielką frajdę i zawodnikom, i organizatorom.

Aeroklub Częstochowski przeprowadził zawody w minioną niedzielę 20 lutego. Na lotnisku w Rudnikach wzbiły się w niebo wielkie balony napełnione ogrzanym powietrzem. Było na co popatrzeć. Czerwone, różowe, żółte, niebieskie, zielone, białe, w różnokolorowe pasy. Niektóre miały i dwa metry wysokości. Każdy zrobiony z gładkiej bibuły, wykonany własnoręcznie przez startującego w imprezie zawodnika.  W zawodach chodziło o to, żeby modele jak najdłużej utrzymywały się w powietrzu. W klasie młodzików do lat 14 bezkonkurencyjny okazał się Kacper Kruczkowski z KMLiK Łask. Jego balon latał 600 sekund. Drugie miejsce zajął Piotr Królak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Częstochowie. Na trzeciej lokacie uplasowała się Wiktoria Kozik z Aeroklubu Częstochowskiego. W tej kategorii startowało 27 zawodników. W klasie FB Open – bez ograniczeń wiekowych najlepszym był Piotr Sadowski z Częstochowy. Drugie miejsce zdobył Karol Kożuch z Nierady, a trzecie Marta Szymczak z KMLiK Łask. W tej kategorii wystartowało 15 zawodników.

– To była udana impreza. Widać było, że wszyscy dobrze się bawią – ocenia Mariusz Wrona z Aeroklubu Częstochowskiego. – Modele balonów zostały znakomicie, precyzyjnie wykonane. Ładnie wyglądały. Zapraszam wszystkich chętnych do wykonania podobnych balonów do modelarni Aeroklubu częstochowskiego przy ul. POW 4 w Częstochowie. Jest czynna od poniedziałku do piątku od godziny 17.00 do 19.00. Zrobienie modelu balonu o tak imponujących rozmiarach wcale nie wymaga aż tak wielkiego wysiłku. Wystarczy na to kilka godzin. A wykonanie sprawia naprawdę dużą przyjemność – zachęca instruktor.  (wik)