Subskrybuj zawartość
Zaktualizowano: 39 min. 20 sek. temu

Droższe loty i słaby złoty. Zobacz, z jakimi kosztami Brexitu muszą się liczyć Polacy

22. kwiecień 2017 - 14:33
Pod koniec marca 2017 roku Wielka Brytania rozpoczęła dwuletnie negocjacje dotyczące opuszczenia Unii Europejskiej. Polski finansista Krzysztof Sadecki prognozuje jak Brexit wpłynie na Polaków mieszkających i pracujących na Wyspach. Czy będą musieli wrócić do Polski? Czy loty i rozmowy telefoniczne do Anglii podrożeją?
Kategorie: Lotnictwo

Drastyczny spadek sprzedaży. Boeing zwolni setki inżynierów

18. kwiecień 2017 - 15:17
Boeing Co. planuje zwolnić setki inżynierów zatrudnionych w Waszyngtonie oraz innych lokalizacjach. Prawdopodobne są kolejne zwolnienia w tym roku, co ma związek ze spadkiem sprzedaży samolotów.
Kategorie: Lotnictwo

Prezes LOT: Brexit nie osłabia popytu na loty Warszawa - Londyn

6. kwiecień 2017 - 9:30
Mimo informacji o Brexicie, LOT obserwuje istotny wzrost zapotrzebowania na rejsy Warszawa - Londyn - powiedział PAP prezes PLL LOT Rafał Milczarski. Dodał, że wkrótce spółka będzie obsługiwała ten kierunek większymi i nowoczesnymi Boeingami 737-800 NG.
Kategorie: Lotnictwo

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego pochłonie 35 mld zł

6. kwiecień 2017 - 7:28
CPK to nie tylko przewozy pasażerskie, ale również hub transportowy o wymiarze regionalnym. Wkrótce rząd powoła pełnomocnika do tego projektu.
Kategorie: Lotnictwo

Prezes LOT: Nie szukamy inwestorów, ale partnerów

5. kwiecień 2017 - 10:08
Polskie Linie Lotnicze LOT strategicznie są zainteresowane współpracą z interesującymi partnerami rynku lotniczego - powiedział prezes spółki Rafał Milczarski. Podkreślił, że LOT nie ma "desperacji", żeby "komukolwiek się sprzedawać".
Kategorie: Lotnictwo

Tylko pięć lotnisk regionalnych w Polsce jest rentownych. Do reszty trzeba dopłacać

4. kwiecień 2017 - 15:28
Tylko pięć na 14 regionalnych portów lotniczych w Polsce jest rentownych - powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych. Dodał, że rentowne są lotniska, które rocznie odprawiają ponad 1,5 mln pasażerów.
Kategorie: Lotnictwo

Polskie lotniska czeka znakomity rok. Ruch wzrośnie o 11 proc.

4. kwiecień 2017 - 11:00
Polskie lotniska obsłużą w tym roku o 11 proc. pasażerów więcej niż w roku ubiegłym – wynika z przedstawionego we wtorek raportu firmy doradczej PwC. Wskazano w nim, że potencjał wzrostu naszego rynku lotniczego jest jednym z największych w Europie.
Kategorie: Lotnictwo

Operacja „Dreamliner plus” w LOT. Przewoźnik dokupi dodatkowego Boeinga

4. kwiecień 2017 - 9:09
Przewoźnik podpisał umowę na dostawę nie trzech, ale czterech większych Boeingów 787 w 2018 i 2019 r. – dowiedział się „Forsal”. Na pokładzie są 294 miejsca, czyli 42 więcej niż w obecnie używanej wersji. Łącznie z mniejszymi maszynami tego samego typu zamówionymi wcześniej przybędzie ich w sumie sześć.
Kategorie: Lotnictwo

Polityczna wojna o kontrolę nad lotniskami. Koniec nocnych połączeń z Chopina?

4. kwiecień 2017 - 6:48
Marszałek Struzik, udziałowiec lotniska Modlin, chce ograniczyć nocne lądowania i starty z Chopina.
Kategorie: Lotnictwo

Samolot Air Berlin został "uziemiony" na 10 dni. Powód? Szczur na pokładzie

3. kwiecień 2017 - 19:29
Szczur znaleziony na pokładzie samolotu linii Air Berlin lecącego z Florydy do Niemiec "uziemił" tę maszynę na 10 dni na berlińskim lotnisku Tegel - poinformował w poniedziałek rzecznik tych linii lotniczych.
Kategorie: Lotnictwo

LOT uruchomił najdłuższy rejs do Los Angeles. Długodystansowych połączeń ma być więcej

3. kwiecień 2017 - 16:04
Polskie Linie Lotnicze LOT chcą rozwijać kolejne dalekodystansowe połączenia - poinformował prezes PLL LOT Rafał Milczarski. W poniedziałek przewoźnik uruchamia najdłuższy rejs - na trasie Warszawa-Los Angeles.
Kategorie: Lotnictwo

Drogie paliwo, drogie bilety. Zbliża się koniec taniego latania

3. kwiecień 2017 - 9:34
Wyniki przewoźników szybowały w zeszłym roku dzięki tanim paliwom. Teraz zaczynają one drożeć. To może oznaczać wzrost cen biletów.
Kategorie: Lotnictwo

Brytyjski rząd ostrzega lotniska i elektrownie jądrowe przed cyberatakami

2. kwiecień 2017 - 18:07
Brytyjskie władze poleciły służbom na lotniskach oraz w elektrowniach jądrowych wzmocnienie bezpieczeństwa przed atakami terrorystycznymi w obliczu rosnących zagrożeń dla elektronicznych systemów bezpieczeństwa - poinformował "The Telegraph".
Kategorie: Lotnictwo

CNN: Terroryści są w stanie oszukać kontrolę na lotnisku

1. kwiecień 2017 - 18:51
Amerykańskie agencje wywiadowcze uważają, że Państwo Islamskie i inne organizacje terrorystyczne opracowały nowatorskie sposoby umieszczania ładunków wybuchowych w urządzeniach elektronicznych; dzięki temu bomby są niewykrywalne podczas kontroli na lotniskach.
Kategorie: Lotnictwo

Skąd wiara w Centralny Port Lotniczy?

31. marzec 2017 - 9:53
Rząd zapowiada twardy kurs wobec międzynarodowych firm, które traktują Polskę jako kraj drugiej ligi, i jednocześnie chce się uwikłać w skomplikowane przedsięwzięcie oparte na współpracy z międzynarodowymi koncernami.
Kategorie: Lotnictwo

Inwestycja z Chinami w tle. Czy Centralny Port Lotniczy jest nam w ogóle potrzebny?

24. marzec 2017 - 21:05
Pomysł budowy Centralnego Portu Lotniczego (CPL) systematycznie powraca do debaty publicznej. Po raz pierwszy taka inicjatywa powstała w 2003 r., a jej autorami było środowisko biznesowe związane z Janem Kulczykiem oraz z PSL.
Kategorie: Lotnictwo

Rząd ujawnił, ile może kosztować budowa Centralnego Portu Lotniczego

21. marzec 2017 - 21:13
Koszt budowy Centralnego Portu Lotniczego, według szacunków, może wynieść od 20 do 30 mld zł - powiedział wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit. Dodał, że koszty będą zależały m.in. od lokalizacji i jeszcze za wcześnie, by szczegółowo mówić o finansowaniu inwestycji.
Kategorie: Lotnictwo

Premier Szydło: Centralny Port Lotniczy jest projektem cywilizacyjnym

21. marzec 2017 - 9:54
Centralny Port Lotniczy to ważny projekt cywilizacyjny, pokazujący, że Polska to dynamicznie rozwijające się państwo - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło, pytana w Polsat News o plany budowy CPL.
Kategorie: Lotnictwo

Nowe prawo w USA: Zakaz wnoszenia laptopów w bagażu podręcznym do samolotu

21. marzec 2017 - 9:29
Zakaz wnoszenia urządzeń elektronicznych większych niż telefon (np. laptop, tablet) na pokład samolotów będzie od wtorku obowiązywał pasażerów podróżujących z 10 lotnisk w 8 krajach na Bliskim Wschodzie do USA.
Kategorie: Lotnictwo

Podróżnych przybywa lawinowo. Rząd chce budować centralne lotnisko

19. marzec 2017 - 19:07
W ciągu 15 lat liczba pasażerów ma się podwoić. Dlatego w planach są doraźne inwestycje w lotniska: Chopina i Modlin. A do 2028 r. resort infrastruktury zapowiada otwarcie między Warszawą i Łodzią nowego portu przesiadkowego.
Kategorie: Lotnictwo