Subskrybuj zawartość
Zaktualizowano: 1 godzina 52 min. temu

AIIB włączy się w budowę centralnego lotniska. Pyffel: Zrobię wszystko, aby bank zaoferował Polsce jak najlepsze warunki

14. lipiec 2017 - 18:56
Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) jest zainteresowany projektem budowy CPK. Jako przedstawiciel Polski w AIIB będę robił wszystko, by bank zaoferował Polsce jak najlepsze warunki - powiedział Radosław Pyffel, polski przedstawiciel w radzie dyrektorów AIIB .
Kategorie: Lotnictwo

Zaskakująca decyzja. LOT poleci do Stanów Zjednoczonych z Budapesztu

7. lipiec 2017 - 9:25
LOT uruchomi bezpośrednie transatlantyckie rejsy z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. To pierwsze w historii loty dalekodystansowe LOT spoza Polski.
Kategorie: Lotnictwo

PO: Układ z wykonawcą, zakup samolotów dla VIP z rażącym naruszeniem prawa

5. lipiec 2017 - 13:39
Kontrakt o wartości 2,5 mld zł na zakup średnich samolotów do przewozu VIP-ów został zawarty z rażącym naruszeniem prawa i w układzie z jednym z wykonawców; kontrakt musi być unieważniony - przekonywali w środę w Sejmie posłowie PO. Chcą debaty sejmowej w tej sprawie.
Kategorie: Lotnictwo

Młotkowski: Długofalowa strategia zakładała, że OLT będzie przynosić zyski

5. lipiec 2017 - 12:12
Zaprezentowana nam przez Amber Gold strategia przewidywała, że początkowo OLT będzie przynosić starty, ale długofalowo firma miała przynosić zyski - mówił w środę przed komisją śledczą b. członek zarządu Jet Air Zbigniew Młotkowski.
Kategorie: Lotnictwo

Opóźniony lub odwołany lot? Zobacz, jakie masz prawa

1. lipiec 2017 - 9:20
W przypadku opóźnionego lotu przewoźnik ma obowiązek zapewnić pasażerom m.in. posiłek i napoje, a gdy samolot został odwołany powinien w terminie siedmiu dni zwrócić koszt biletu lub zmienić plan podróży - przypomina Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) udającym się samolotem na wakacje.
Kategorie: Lotnictwo

Michał Tusk: Wiedziałem, że Amber Gold budzi wiele wątpliwości

21. czerwiec 2017 - 11:43
Wiedziałem, że Amber Gold, która inwestowała w linie lotnicze OLT Express jest firmą, która budzi wiele wątpliwości; wokół tej firmy była podejrzana otoczka - powiedział w środę przed komisją śledczą Michał Tusk.
Kategorie: Lotnictwo

Szef gdańskiego lotniska: Zatrudnienie Michała Tuska było moją indywidualną decyzją

20. czerwiec 2017 - 16:18
Z nikim o zatrudnieniu Michała Tuska nie rozmawiał, nie zna też prywatnie ani b. premiera Donalda Tuska, ani b. ministra transportu Sławomira Nowaka - spotykał ich tylko przy oficjalnych okazjach, np. podczas uroczystości zakończenia budowy terminalu na lotnisku - mówił we wtorek przed komisją śledczą prezes Portu Lotniczego w Gdańsku Tomasz Kloskowski.
Kategorie: Lotnictwo

LOT wyprzedził tanie linie lotnicze. Do światowej czołówki jednak daleko

18. czerwiec 2017 - 21:13
Punktualność, jakość i obsługa pasażera oraz rozpatrywanie wniosków o odszkodowanie – te trzy kryteria były podstawą do opracowania AirHelp Score, czyli rankingu najbardziej przyjaznych linii lotniczych na świecie. LOT, Wizz Air i Ryanair nie trafiły ani na podium, ani do pierwszej dziesiątki. Zobacz, jak popularne w Polsce linie lotnicze wyglądają na tle światowej czołówki.
Kategorie: Lotnictwo

Najlepsze lotniska na świecie. Gdzie warto polecieć?

17. czerwiec 2017 - 14:50
Jakość i obsługa podróżnych oraz punktualność to główne cechy najlepszych lotnisk na świecie. W rankingu Airhelp Score pierwsze miejsce zajęło lotnisko Singapore Changi. Warszawskie Okęcie uplasowało się na 25. miejscu.
Kategorie: Lotnictwo

Drony pod kontrolą. KE chce wprowadzić unijne przepisy

16. czerwiec 2017 - 16:28
Komisja Europejska chce wprowadzenia unijnych przepisów dotyczących nisko latających dronów (na pułapie do 150 metrów), tak aby nie zagrażały bezpieczeństwu. Chce też, aby w UE powstał podobny system do tego zarządzającego ruchem lotniczym dla załogowego lotnictwa.
Kategorie: Lotnictwo

Lotnicza gra o wielkie pieniądze. LOT na czele rokoszu przeciw Lufthansie

14. czerwiec 2017 - 20:29
19 linii lotniczych, którym nie po drodze z największymi europejskimi potęgami, zawiązało organizację lobbingową - Airlines International Representation in Europe (AIRE). Nad wejściem do tej organizacji zastanawia się rosyjski Aerofłot. 
Kategorie: Lotnictwo

Nowy Dreamliner z odznaką Cichociemnych. LOT odebrał kolejną maszynę [ZDJĘCIA]

11. czerwiec 2017 - 11:54
Zmiany we flocie szerokokadłubowej LOT. Przewoźnik odebrał siódmego z ośmiu Boeingów 787-8 zamówionych jeszcze w 2005 r. Dzisiaj oficjalna prezentacja maszyny. Tego lata dotrą następne, a cztery kolejne są już zamówione.
Kategorie: Lotnictwo

Udaremniono kolejny zamach? Policja w Kolonii aresztowała 3 pasażerów rejsu easyJet

11. czerwiec 2017 - 6:26
Policja w Kolonii aresztowała w sobotę wieczorem 3 pasażerów Airbusa 319 lecącego z Lublany do Londynu. Kapitan samolotu linii easyJet zdecydował się na wylądowanie w Kolonii po tym, gdy współpasażerowie donieśli obsłudze, że mężczyźni rozmawiają o zamachu.
Kategorie: Lotnictwo

Które kraje oferują najtańsze loty? [RANKING CEN]

3. czerwiec 2017 - 6:12
Na ceny biletów lotniczych wpływają setki czynników, począwszy od cen ropy, przez geopolityczne wydarzenia, konkurencję wśród linii w danym kraju, a skończywszy na pogodzie. Które kraje oferują najtańsze połączenia lotnicze?
Kategorie: Lotnictwo

Z Bydgoszczy do Lwowa. LOT uruchamia nowe połączenie

2. czerwiec 2017 - 8:47
Od sierpnia z bydgoskiego lotniska będzie można polecieć do Lwowa. Połączenie obsługiwały będą Polskie Linie Lotnicze LOT. Decyzję w tej sprawie przedstawił w piątek marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.
Kategorie: Lotnictwo

Wielka awaria systemów British Airways. "Stoimy na pasie startowym od kilku godzin"

27. maj 2017 - 18:21
Co najmniej do końca dnia odwołano wszystkie loty brytyjskich linii lotniczych British Airways (BA) z portów Heathrow i Gatwick w Londynie po awarii systemu komputerowego, która sparaliżowała działania przewoźnika; tysiące osób utknęło na lotniskach.
Kategorie: Lotnictwo

Nowak: to moje działania doprowadziły do odebrania koncesji OLT

23. maj 2017 - 10:25
To moje działania doprowadziły do odebrania koncesji linii lotniczej OLT Express i w efekcie mogły spowodować upadek piramidy finansowej Marcina P. - mówił Sławomir Nowak we wtorek przed komisją śledczą ds. Amber Gold.
Kategorie: Lotnictwo

Król Holandii jest od lat incognito pilotem linii lotniczych KLM

17. maj 2017 - 16:39
Od 21 lat holenderski król Wilhelm-Aleksander dwa razy w miesiącu lata incognito jako drugi pilot pasażerskich linii lotniczych należących do KLM. Zwierzył się z tego w rozmowie z dziennikiem "De Telegraaf" i zapowiedział, że ma zamiar kontynuować swoją pasję.
Kategorie: Lotnictwo

Premier: Centralny Port Komunikacyjny jest projektem priorytetowym

15. maj 2017 - 12:49
Centralny Port Komunikacyjny to projekt priorytetowy i chcemy, żeby jego realizacja przebiegała zgodnie z założonym harmonogramem - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło na konferencji prasowej w Pekinie.
Kategorie: Lotnictwo

Polskie lotniska regionalne rosną jak na drożdżach. Może paść kolejny rekord

12. maj 2017 - 6:17
23,5 mln - tylu pasażerów, według Związku Regionalnych Portów Lotniczych, mogą obsłużyć porty regionalne w tym roku
Kategorie: Lotnictwo