Subskrybuj zawartość
Zaktualizowano: 56 min. 31 sek. temu

Nowak: to moje działania doprowadziły do odebrania koncesji OLT

23. maj 2017 - 10:25
To moje działania doprowadziły do odebrania koncesji linii lotniczej OLT Express i w efekcie mogły spowodować upadek piramidy finansowej Marcina P. - mówił Sławomir Nowak we wtorek przed komisją śledczą ds. Amber Gold.
Kategorie: Lotnictwo

Król Holandii jest od lat incognito pilotem linii lotniczych KLM

17. maj 2017 - 16:39
Od 21 lat holenderski król Wilhelm-Aleksander dwa razy w miesiącu lata incognito jako drugi pilot pasażerskich linii lotniczych należących do KLM. Zwierzył się z tego w rozmowie z dziennikiem "De Telegraaf" i zapowiedział, że ma zamiar kontynuować swoją pasję.
Kategorie: Lotnictwo

Premier: Centralny Port Komunikacyjny jest projektem priorytetowym

15. maj 2017 - 12:49
Centralny Port Komunikacyjny to projekt priorytetowy i chcemy, żeby jego realizacja przebiegała zgodnie z założonym harmonogramem - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło na konferencji prasowej w Pekinie.
Kategorie: Lotnictwo

Polskie lotniska regionalne rosną jak na drożdżach. Może paść kolejny rekord

12. maj 2017 - 6:17
23,5 mln - tylu pasażerów, według Związku Regionalnych Portów Lotniczych, mogą obsłużyć porty regionalne w tym roku
Kategorie: Lotnictwo

Centralny Port Lotniczy wykończy lokalne lotniska?

11. maj 2017 - 17:49
Jeśli powstanie Centralny Port Lotniczy, niektóre z regionalnych lotnisk zostaną prawdopodobnie zamknięte - mówi w wywiadzie Artur Tomasik, prezes Związku Regionalnych Portów Lotniczych.
Kategorie: Lotnictwo

Zapominamy o COVEC i wyciągamy rękę do Chińczyków

11. maj 2017 - 9:26
Rządowa delegacja leci do Pekinu ze wstępną koncepcją centralnego portu lotniczego i szybkiej kolei. Chce przekonać Azjatów do zaangażowania w te przedsięwzięcia. Eksperci podchodzą do pomysłu sceptycznie.
Kategorie: Lotnictwo

System tankowania samolotów Hydrant nie działa i nie będzie działał. 19 mln zł poszło w błoto

11. maj 2017 - 8:05
19 mln zł wydane na system tankowania przepadło. System nie działa i nie będzie działał. Winnych nie ma, a prokuratura umorzyła postępowanie.
Kategorie: Lotnictwo

Prezes ULC: Zatrudnienie mojej córki w OLT nie miało wpływu na decyzje urzędu

10. maj 2017 - 17:27
Zatrudnienie mojej córki jako stewardesy w jednej ze spółek OLT nie miało wpływu na decyzje Urzędu Lotnictwa Cywilnego wobec OLT - zapewnił były prezes ULC Tomasz Kądziołka w środę podczas przesłuchania przed komisją śledczą ds. Amber Gold.
Kategorie: Lotnictwo

Wynik lepszy od prognoz. Lotnisko Chopina przez 4 miesiące obsłużyło ponad 4,1 mln podróżnych

10. maj 2017 - 16:09
Ponad 4,1 mln pasażerów obsłużyło od stycznia do końca kwietnia br. warszawskie Lotnisko Chopina, największe w Polsce - poinformował w środę port. To o ponad 27 proc. więcej niż w tym samym czasie w 2016 r. W samym kwietniu lotnisko obsłużyło ponad 1,1 mln pasażerów.
Kategorie: Lotnictwo

Wiadomo już, kto zostanie pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Lotniczego

8. maj 2017 - 11:09
Mikołaj Wild, b. wiceminister skarbu został pełnomocnikiem rządu ds. budowy Centralnego Portu Lotniczego - poinformowała premier Beata Szydło. Nazwisko to nieoficjalnie od kilku dni pojawiało się w mediach.
Kategorie: Lotnictwo

Czy budowa centralnego lotniska ma sens? Oto szanse i zagrożenia dla megainwestycji

8. maj 2017 - 7:37
Centralne lotnisko ma być hubem dla Europy Środkowo-Wschodniej i bazą dla LOT-u. Ale jest też ryzykownym wyzwaniem inwestycyjnym.
Kategorie: Lotnictwo

Rosja odpiera zarzuty: Nie naruszyliśmy estońskiej przestrzeni powietrznej

5. maj 2017 - 19:52
Przelot samolotu z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem do Finlandii był uzgodniony i odbył się normalnie - poinformowano w piątek agencję TASS w MSZ Rosji, komentując zarzut Tallina, jakoby doszło do naruszenia estońskiej przestrzeni powietrznej.
Kategorie: Lotnictwo

Tallin: Rosyjski samolot pasażerski naruszył estońską przestrzeń powietrzną

5. maj 2017 - 18:25
Władze Estonii poinformowały w piątek, że rosyjski samolot pasażerski Ił-96, którym, jak się przypuszcza, minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow leciał w środę wieczorem do Finlandii, na krótko naruszył estońską przestrzeń powietrzną.
Kategorie: Lotnictwo

Rośnie konkurencja dla Boeinga 737 i Airbusa A320. Chiński Comac C919 odbył swój pierwszy lot

5. maj 2017 - 15:19
Nowy chiński dwusilnikowy odrzutowy samolot pasażerski C919, który ma być konkurencją dla Boeinga 737 i Airbusa A320, odbył w piątek swój pierwszy lot, odkładany od roku 2014 co najmniej dwukrotnie ze względu na opóźnienia produkcyjne.
Kategorie: Lotnictwo

Wydano rozporządzenie dot. pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego

30. kwiecień 2017 - 21:17
Pełnomocnikiem Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego jest sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - przewiduje rozporządzenie Rady Ministrów opublikowane w Dzienniku Ustaw.
Kategorie: Lotnictwo

Konsul RP w Nowym Jorku: Polonia amerykańska wyczekiwała powrotu LOT-u na lotnisko w Newark

29. kwiecień 2017 - 8:37
Polonia amerykańska wyczekiwała ponownego uruchomienia przez PLL LOT bezpośredniego połączenia na trasie Newark -Warszawa - powiedział dziennikarzom Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski podczas uroczystej gali z okazji inauguracji tej trasy.
Kategorie: Lotnictwo

Szydło: Centralny Port Lotniczy ma w tej chwili charakter priorytetowy

27. kwiecień 2017 - 8:18
Centralny Port Lotniczy będzie realizowany; w tej chwili ma charakter priorytetowy - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło.
Kategorie: Lotnictwo

Premier wykluczył nacjonalizację. Alitalia pójdzie pod młotek?

26. kwiecień 2017 - 14:24
Premier Włoch Paolo Gentiloni wykluczył w środę możliwość nacjonalizacji pogrążonych w ciężkim kryzysie finansowym linii lotniczych Alitalia. Przyszłość firmy stanęła pod znakiem zapytania, gdy pracownicy odrzucili w referendum plan naprawczy.
Kategorie: Lotnictwo

Alitalia w dramatycznej sytuacji. Włoskie linie lotnicze blisko upadłości

25. kwiecień 2017 - 7:29
Pracownicy Alitalii odrzucili w referendum plan naprawczy włoskich linii lotniczych, pogrążonych w głębokim kryzysie finansowym. Media podkreślają, że w tej sytuacji najbardziej realnym scenariuszem jest wprowadzenie zarządu komisarycznego albo upadek firmy.
Kategorie: Lotnictwo

Z lotniska w Modlinie skorzystało już 9 milionów pasażerów

24. kwiecień 2017 - 17:06
Lotnisko w Modlinie podczas 10 lat swojej działalności obsłużyło już dziewięć milionów pasażerów. Z roku na rok z portu tego korzysta coraz więcej podróżnych, dlatego zarząd planuje rozbudowę lotniska.
Kategorie: Lotnictwo